Poşetçi Poşet Üretim

 

Günlük hayatımızın her alanında kullandığımız poşet ürünleriiçin aslında nasıl üretildiği, nereden alındığı konusunda çok fazla fikir sahibi değiliz. Alışveriş merkezleri, marketler, dükkanlar ve daha birçok mağaza ürünlerini müşterilerine reklam poşeti veya baskısız poşet ile teslim etmektedir. Çoğu zaman özel renk ve desenlerdeki poşetleri evimizde veya ofisimizde saklarız. Herhangi bir yere malzeme taşımak istediğimizde elimizin altındaki baskılı poşetleri kullanırız. Peki bu kadar çok kullandığımız ve sürekli elimizin altında olan poşetler nasıl üretilir ve poşet dediğimiz ürünlerin üretimini yapan firmalarını nerede buluruz?

 

Sektörde toptan poşet üretimiyle uzun yıllardır hizmet vermekte olan ecoposet.com adresinden poşet üretimi ve siparişi konusunda bilgi edinilebilir. Belirli aşamalardan geçen ve profesyonel bir planlamanın sonucu, üretimi yapılan poşetler piyasaya kullanılmak üzere sevk ediliyor. En az sipariş miktarını 200 kilo olarak belirleyen firma, poşet ile taşınacak ürünün özelliğine, hacmine ve ağırlığına göre üretimlerini gerçekleştirmektedir. Siparişini aldığı ürünü en geç 15 gün içinde teslim ederek, müşterilerinin mağdur olmamasını sıkıntı yaşamamasını sağlamaktadır.

 

 Siparişin Alınması ve Tasarım Aşaması

 

Müşteri hizmetleri veya online olarak verilen siparişler, poşetçi ile imalat için anlaştıktan sonra, kullanılacak amaca yönelik olarak firma logolu, yazılı veya düz modellerden en az 3 farklı poşet tasarımı hazırlanmaktadır. Poşetçi grafikerleri tarafından hazırlanan bu tasarımlar, müşterinin istediğine ve talebine göre değiştirilmekte veya yeniden şekillenmektedir. Poşetlerin grafik tasarımları genellikle işletmelerin kendilerine ait logolar üzerinden yapılmaktadır. işletmelerin istisna olarak kendi logo tasarımları dışında yeni bir logo istemeleri durumunda poşetçi taleplerini yerine getirmek zorundadır. Tasarım aşamasında müşteri ile yürütülen bu ikili görüşmeler, imalatın sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Çünkü üretime geçildikten sonra tasarımda değişiklik yapılmamaktadır.

 

Poşetçi Üretime Nasıl Geçmelidir?

 

Siparişin onaylanmasına müteakip poşetçi tarafından yapılan tasarımdan sonra üretim aşamasına geçilmektedir. Bilgisayar destekli tasarımlar en yeni teknolojik üretim makinelerinde poşet imalata verilmektedir. Doğru sağlamlık ve ebatların oluşturulabilmesi için plastik malzemenin de en iyi şekilde karışımının sağlanmasından poşetçi sorumludur. Karışımın sağlanmasıyla birlikte film makinelerinde ısıl işlemden geçirilen plastik malzemeler rulolar halinde basım için hazırlanır. Rulo şeklinde hazır hale gelen malzeme kesim makinelerinde belirlenen boyutlarda kesilerek teslimata hazır hale getirilir.