Plastik Poşet

PLASTİK POŞET


Plastik poşet üretimi diğer taşıma torbalarına oranla hem daha ucuz hemde daha kullanışlıdır. Yaptığımız bir hesaplamaya göre karton poşet kullanımı plastik poşet kullanımına oranla tam olarak 10 kat daha pahalıdır. Bununla birlikte baskı renklerinin canlılığı ve göze çarpan tasarımlar ile plastik poşet rakiplerine oranla açık ara fark atmış durumdadır. Ağır malzemelerinde taşınmasına olanak sağlayan plastik poşetler geniş iç hacme ihtiyaç duyulması durumunda geniş körük verilerek daha çok açılabilir hale getirilebilmektedir. Bu sebeple kağıt poşet ve karton poşet tüketimine oranla daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Plastik poşet üretiminde dikkat edilmesi gereken hususların başında geri dönüşüm ham maddesi ilavesi gelmektedir. Poşet üretiminde poşetlerin doğada geri dönüşümüne olanak tanımak için geri dönüşüm ham maddesi kullanmak gerekmektedir.

Plastik Poşet Türleri

Plastik poşet türleri de oldukça fazladır. Bu sebeple firma sahipleri bu tür poşetleri daha çok tercih etmektedir. El geçme plastik poşet tercih eden firmalar takviyeli poşetin şık tasarımını ve ağır ürünlerin taşınması sırasında el geçme takviye kısmının dayanıklılık ve mukavemet gücünü tercih etmektedirler. Yumuşak sap diye tabir ettiğimiz kulplu poşetler ise firma’nın imajını en iyi şekilde yansıtması açısından tercih ederler. genellikle ağır ürünlerin taşınması durumu söz konusu olmadığında tercihlerini bu yönde kullanmaktadırlar.

Plastik Poşetlerin Üretim Serüveni.


Genellikle poşet üretimini gerçekleştirecek olan firma sahibi poşetçi toptan plastik ham madde alımını tercih etmektedir. Bu sayede baskılı poşet diğer poşet türlerine göre daha ucuz poşet fiyatları ile satışa sunulmaktadır. Aynı şekilde poşet ham maddesinin kalitesi müşteri memnuniyetine dönüşecektir. Öncelikle 3 tür baskılı poşet makinesi bulunmaktadır. Bunlardan 1. si ve en önemlisi bodinoz adını verdiğimiz eritici makinedir. Bu makine sayesinde plastik ham maddemiz erir ve poşetlerimiz rulo haline getirilir. 2. Olarak poşet baskı makinemiz rulo haline getirilen poşetlerimize tek renk veya çift renk baskı yapmamızı sağlamaktadır. 3. ve son olarak kesim makinemizde her ebat ve modelde kesim yapmamızı sağlar ve işlem sonuçlanır. Bu aşamaların sonunda poşetlerimiz paketlenir ve teslimat gerçekleştirilir.

*Baskı Renk Seçenekleri – Poşet baskı renklerinden istediğiniz tek renk veya çift rengi poşetlerinize uygulayabiliyoruz.
*Poşet Zemin Rengi – İstenilen her renk seçeneğinizi zemin rengi olarak uygulayabiliyoruz.
*Baskılı Poşet Ebat Seçenekleri – İstenilen her ebatta poşet imalatı gerçekleştirebiliyoruz.
* Poşetlere Körük Verilmesi – Poşetlerin iç hacminin genişlemesine olanak tanıyan körük işlemini yandan ve alttan olmak üzere verebilmekteyiz.
* Zamanında Teslimat – Poşet baskı hizmetlerinin en önemli maddelerinden biridir.
Zamanında teslimat plastik poşetlerin olmazsa olmazları arasındadır bu sebeple müşterilerimizin stoklarını zaman zaman kontrol etmekte ve stok durumları hakkında bilgi almaya devam etmekteyiz. Böylelikle herhangi bir mağduriyete mahal vermemeye gayret göstermekteyiz.