Baskılı Poşet Üretimi Faktörleri

Kurumsal firma ve şirketlerin hem reklamlarını hem de kurumsal kimliklerini ön plana çıkaran bir takım faktörler söz konusu. Bu faktörlerin başında da baskılı poşet üretimi faktörü geliyor. Poşet basımı şirket ve firmaların içerik ve görüntü olarak nasıl bir imaj vermek istemelerine bağlı olarak üretiliyor. Baskılı poşet üretimi minimum olarak 200 kilo olarak gerçekleştiriliyor. Bu kilogramın altında ise basımı yapılamıyor. Poşetlerin basımı için poşet üzerine nasıl bir baskı sistemi yapılacaksa bunun tasarımları basım işlemi yapılacak olan firmaya verilerek kaliteli ve profesyonel baskı makinelerinde basım işlemleri gerçekleşiyor. Basım işlemini teknolojik cihazların yapmasına bağlı olarak basım işlemleri seri bir şekilde gerçekleşiyor. Bu işlemden sonra ise poşetçi olarak görevli olanlar poşetlerin renklerini,düzenlerini ve ebat düzenlerini sağlayarak teslimat süreci için hazırlıklarını tamamlıyorlar.

 

Baskılı Poşet Çeşitleri

 

Baskılı poşet bir firma ya da işletmenin kurumsal kimliğini ön plana çıkardığından, şirket ve firmalara ait iletişim bilgilerinin yanı sıra isimlerinin görünür bir şekilde bünyesinde barındırması ile kullanılan bir üründür. Baskılı poşet üretimi çeşitli renkte ve ebatlarda gerçekleştirilebiliyor. Kullanım alanlarına göre büyüklü küçüklü poşetler üretilerek adetleri de ebatlarına göre değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca poşetlerin kalınlık ve inceliği de çok önemli bir husustur. Eğer kullanılacak ürün keskin hatlara ve büyük ağırlıklara sahip ürünler ise üretimi gerçekleştirilecek poşetlerin kalın olması sağlanıyor. Teksil ve gıda ürünleri gibi keskin hatlara sahip olmayan hafif ürünler için de ince poşet imalatı gerçekleştirilmektedir.

 

Baskılı Poşetlerin Özellikleri

 

Poşetlerin en önemli özelliği doğa ve insan sağlığına uygun bir şekilde üretilebilmeleridir. Özellikle doğada kendiliğinden eriyebilen özelliklere sahip olmasından dolayı kanserojen bir etkiye sahip değildir. Kolay kullanım özelliğinin yanı sıra sağlık açısından da herhangi bir sakıncasının olmaması baskılı poşet üretimi ve kullanımın artmasını sağlayan etkenlerin başında geliyor. Poşetlerin kalınlıkları şirketlerin tercihlerine göre belirlenebiliyor. Çok ince bir yapıda üretilebilmesinin yanında talebe göre daha kalın bir içerikle de üretilebiliyor. Üretilen poşetin sağlam olmasından dolayı içine konulan malzemeler sağlıklı bir şekilde taşınabiliyor ve muhafaza edilebiliyor. Baskılı poşet üretim hızlı bir şekilde gerçekleştirilerek en kısa süre içerisinde teslimatlar