Kurumsal firma ve şirketlerin hem reklamlarını hem de kurumsal kimliklerini ön plana çıkaran bir takım faktörler söz konusu. Bu faktörlerin başında da baskılı poşet faktörü geliyor. Baskılı poşet basımı şirket ve firmaların içerik ve görüntü olarak nasıl bir imaj vermek istemelerine bağlı olarak üretiliyor. Baskılı poşet basımı minimum olarak 200 kilo basılıyor. Bu kilogramın altında ise basımı yapılamıyor. Baskılı poşetlerin basımı için poşet üzerine nasıl bir baskı sistemi yapılacaksa bunun tasarımları basım işlemi yapılacak olan firmaya verilerek kaliteli ve profesyonel baskı makinelerinde basım işlemleri gerçekleşiyor. Basım işlemini teknolojik cihazların yapmasına bağlı olarak basım işlemleri seri bir şekilde gerçekleşiyor. Basım işleminden sonra ise poşetçi olarak görevli olanlar poşetlerin renklerini,düzenlerini ve ebat düzenlerini sağlayarak teslimat süreci için hazırlıklarını tamamlıyorlar.

 

Baskılı Poşet Çeşitleri

 

Baskılı poşetler bir firma ya da işletmenin kurumsal kimliğini ön plana çıkardığından, şirket ve firmalara ait iletişim bilgilerinin yanı sıra isimlerinin görünür bir şekilde bünyesinde barındırması ile kullanılan bir üründür. Baskılı poşetler çeşitli renkte ve ebatlarda üretilebiliyor. Kullanım alanlarına göre büyüklü küçüklü baskılı poşetler üretilerek adetleri de ebatlarına göre değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca baskılı poşetlerin kalınlık ve inceliği de çok önemli bir husustur. Eğer kullanılacak ürün keskin hatlara ve büyük ağırlıklara sahip ürünler ise üretimi gerçekleştirilecek poşetlerin kalın olması sağlanıyor. Teksil ve gıda ürünleri gibi keskin hatlara sahip olmayan hafif ürünler için de ince poşet imalatı gerçekleştirilmektedir.

 

Baskılı Poşetlerin Özellikleri

 

Baskılı poşetlerin en önemli özelliği doğa ve insan sağlığına uygun bir şekilde üretilmeleridir. Özellikle doğada kendiliğinden eriyebilen özelliklere sahip olmasından dolayı kanserojen bir etkiye sahip değildir. Kolay kullanım özelliğinin yanı sıra sağlık açısından da herhangi bir sakıncasının olmaması baskılı poşetlerin sıkça kullanılmasını sağlayan etkenlerin balında geliyor. Baskılı poşetler tercihe göre kalınlıkları belirlenebiliyor. Çok ince bir yapıda olmasının yanı sıra daha kalın bir içerikle de üretilebiliyor. Sağlam olmasından dolayı içine konulan malzemeler sağlıklı bir şekilde taşınabiliyor ve muhafaza edilebiliyor. Baskılı poşet üretimleri de hızlı bir şekilde üretilerek en kısa süre içerisinde teslimatları yapılıyor.

Poşetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz “Toptan Poşet Satın Almak” adlı makalemizi okuyabilirsiniz.