baskılı poşet

/Tag: baskılı poşet

Baskılı Poşet Nedir?

Baskılı poşet dünya genelinde işletmelerin ürünlerinin taşınması ve reklamları için vazgeçilmez birer taşıma eşyalarıdır. Baskılı poşetlerin pek çok türü bulunmaktadır. Küresel anlamda en çok tercih edilenleri plastik poşet türleridir. Hammaddesi petrol ürünü olan bu taşıma torbaları marketler, kasaplar,manavlar, mağaza ve kırtasiyeler gibi pek çok kullanım alanlarına sahiptirler. Üzerlerinde 1 veya 2 renk baskı bulunan baskılı poşet en çok tercih edilen türler arasındadır. Plastik baskılı poşetlerin çoğunlukla tercih edilme sebepleri ekonomik ve kullanılışlı olmalarıdır.

Baskılı bez poşetler ve baskılı kağıt poşetlerde tercih edilmektedir ancak plastik poşetler kadar ekonomik üretilememektedir. Baskılı poşet fiyat olarak plastik poşetlere göre 5 veya 10 kat daha pahalıdır.

Baskılı Poşetlerin Faydaları

Bu tür poşetlerin üzerinde genellikle işletmelerin logoları bulunmaktadır, bu sayede işletmeler kendi imajlarını poşetlerin üzerinde halka tanıtmaktadırlar. Günümüz dünyasında özellikle poşetlerin üzerinde sosyal medya hesapları ve web adresleri kullanılmakta böylelikle işletmeler ürünlerini bu şekilde de tanıtmaktadırlar.  Poşetlerin üzerinde bulunan adres ve telefon bilgileri sayesinde birçok müşterilerinden de geri dönüş sağlamaktadırlar. Baskılı poşetler sadece bir defaya mahsus olarak kullanılmamakta, müşteriler bu poşetleri eşya taşıma işlerinde kullanmaya devam ederek işletmelerin tanıtımında katkı sağlamaya devam etmektedirler.