Baskılı Poşet Üretim Süreçleri

Baskılı Poşet Üretim Süreçleri

Baskılı poşet üretim hayatın neredeyse tamamında yer alan taşıma ürünü malzemelerdendir ve baskılı poşet önemli reklam araçlarından en önemliler arasında yer almaktadır. Malzeme taşıma, malzemeyi dış ortamdan koruma, malzemenin muhafazası, içeriğindeki malzemenin dış ortama zarar vermeme işlevini üstlenmektedir. Poşetlerin büyük bölümü gıda maddelerin ve tekstil ürünlerinin taşınması veya muhafazası için kullanıldığı düşünüldüğünde sağlığı doğrudan etkilemektedir. Bu kadar fonksiyonel ve kritik kullanım alanı olan poşetin üretim süreci nasıl olmaktadır? Poşet üretimi sağlığı doğrudan etkilemesi nedeniyle merak edilen konuların başında gelmektedir. Poşetin ham madde halinden kullanımımıza sunuluncaya kadar poşet imalatı ayrıntılı olarak gözler önüne serilecektir.

Baskılı Poşetin Üretiminde Dikkat Edilecekler

Poşetler imal edildiği maddenin sağlıklı olması, koku üretmemesi, sağlam olması halinde hayatımıza kolaylık sağlaması mümkün olmaktadır. Üretilme aşamasında kullanılan ham madde kendi başına veya herhangi bir maddeyle etkileşime girerek sağlığa zararlı hale gelmemelidir. Poşetler normal hava şartları altında koku vermemelidir. Geri dönüştürülebilir malzemelerden de imal edilebilmektedir. Kapasitesine uygun taşıma görevini yerine getirebilmelidir. Ecoposet baskılı poşet imalatında kaliteli ham madde kullanımı ve üretim sürecinde teknolojik makineler sayesinde sağlıklı, sağlam, kokusuz, geri dönüştürülebilir ürünleri meydana çıkarmaktadır. Bu faktörlere titizlikle dikkat edilmesi ile sektörde kaliteli baskılı poşet üretmeyi 20 yıla yakındır sürdürmektedir.

Poşetin Üretim Aşamaları

Poşetlerin ham maddelerinin iyi bir karışım ile karıştırılması poşetin sağlamlığına ve mukavemetine önemli katkısı bulunmaktadır. Bu nedenle karışım için gereken teknoloji yakından takip ederek en gelişmiş makineler kullanılmaktadır. Karışımı tamamlanan madde plastik film makinesinde yüksek ısı derecelerinde eritilip işlenerek film haline getirilmektedir. Ardından film haline gelen baskılı poşeti oluşturacak film rulo şekline getirilmektedir. Rulo halinde olan film istenen renk, tasarım, logo ve reklam görselinin basılabilmesi için matbaa makinesine takılmaktadır. Makine de baskıdan önce baskı malzemesi olan klişe adını verdiğimiz kalıplar ile entegre edilmektedir. Bu aşamadaki yapılacak hata firmanın özensiz görünmesine neden olabileceğinden hatasız olarak baskı yapılmaktadır. Baskısı tamamlanan film rulosu plastik kesim makinesi takılarak planlanan ebatta ve şekilde poşetin son halini almaktadır. Tüm aşamalarında özenli ve kaliteli imalat gerçekleştirerek ürünlerin işlevinin yerine getirilmesi sağlanmaktadır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir