Baskılı Poşet Nasıl Olmalıdır?

Her ürünü taşımak için baskılı poşet gereklidir. Poşetlerin üretimi de firmalar tarafından gerçekleştirilerek özel tasarımlar yapılır ve hizmete sunulur. Her defasında farklı şekillerde üretilen ve özel tasarımlarla üretilen baskılı poşet imalatı sipariş üzerine çalışmaktadır. Çeşitli kalite kontrollerden ve üretim aşamalarından geçen ürünler hazır hale getirilerek alıcısına teslim edilir. Baskılı poşet, düz poşet ve mağazacılık sektörlerinde kullanılan poşetler gibi ürünlerin üretilmesi için özel bir taslak hazırlanmalıdır.

Üretim aşamasında öncelikle bilgilendirme aşaması bulunur. Bu aşamada üretim kapasitesinin bilinmesi gerekir. Poşetçi İmalata alınacak poşet ebat ve renklerini belirlemektedir. ardından baskılı poşetler kullanım alanlarına göre incelik kalınlık ve körük boylarına karar verilir. Kilo ile ölçülen poşetlerin en etkin üretilmesi sağlanarak diğer aşamalara geçilir.

Baskılı Poşet Üretim Aşamaları Oldukça Fazladır

Poşet üretimi yaklaşık olarak 4 aşamada gerçekleşir fakat bu aşamalar sıkı bir denetim halinde olur. Bilgilendirme aşamasından sonra tasarım aşaması olan bölüme geçilir. Hangi firma nasıl baskılı poşetler üreteceğine karar verir ve bir taslak oluşturur. Bu taslaklar bilgisayarlarda resim haline gelerek son şekli verilir ve büyüklük gibi kavramlarına karar verilir. Bunlar grafik tasarımcılar sayesinde gerçekleşerek diğer aşamaya geçilmeye hazır hale gelir. Ürünün ham maddesi hazırlanır ve baskılı poşet hammaddesi karışım için farklı makinelere gönderilir. Burada takibi yapılarak ısınma işlemi olan bölüme kadar karıştırılır.

Hazırlanan Poşetler Alıcısına Ulaşır

Isıtılmaya hazır hale gelen poşet ısı verilerek rulo haline dönüştürülür. Rulo halinden sonra baskı yapılacak olan matbaaya verilmesi gerekir. Reklam poşeti ürünleri özel üretim olduğu için baskıları daha farklıdır ve bu yüzden ısı makinesinde kontrol edilerek matbaaya hazırlanır. Matbaaya gönderilen ürünlerin kısa zamanda baskıları yapılarak kesim makinasına ulaştırmak için hazırdır. Kesim makinasına takılan rulo haline getirilmiş poşetler belirlenen boyuta göre kesilir ve ardından son şekli verilir. Atlet şeklinde kesilecek olan poşetler desteler halinde kesilir, el geçme olacak olanlar farklı, kulplu olacak olanlar farklı kesim yöntemlerinden geçer ve üretim biter ardından paketleme işi yapılır. 25 kg lık şeklinde paketler ile baskılı poşet ambardan taşınan ürünler firma sayesinde alıcıya ulaşır. Alıcıya ulaşması ile kaliteli bir üretimin sonucunu gören firmalar üretimlerine hız kesmeden devam ederler.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir