Poşet Çeşitleri

Bütün firma sahipleri ürünleri için en doğru poşet çeşitlerini öğrenmek, müşterileri için en doğru ambalajı kullanmak ister. Bu sebeple birbirinden farklı baskılı poşet çeşitlerimiz ile her sektöre özel poşet imalatı yapmaktayız

Mağaza Poşeti

İstenilen her ebat, renk ve baskı çeşitlerimizle hizmet vermekteyiz.

Mağaza poşeti imalatı firmaların olmazsa olmaz ambalaj ihtiyaçlarının başında yer almaktadır. Bu sebeple ekonomik ve bütçeye uygun poşet fiyatları ile mağaza poşeti siparişi verilmektedir. Tamda bu noktada kaliteli baskılı poşet ham maddesi ile ucuz poşet fiyatları ile imalat gerçekleştirmekteyiz. Mağaza poşetlerinin birçok çeşidi vardır. Sektörel bazda kullanım alanına göre poşet baskı işlemleri gerçekleştirilmektedir. Piyasada kullanımı çok pahalı olması sebebi ile karton mağaza poşetlerinin kullanımı azalmıştır. Yine aynı şekilde bez poşetler üretilmektedir ancak pahalı olması ve her ürün için uygun olmaması sebebi ile bez mağaza poşeti de çok tercih edilmemektedir. Piyasada kullanılan bu tür poşetler baskılı poşet sektörünün ortalama %15 ile %20’sini kapsamaktadır. Mağaza poşetlerinin diğer poşetlere göre tercih edilme sebeplerinin arasında su sızdırmazlığı da yer almaktadır. Yağmurlu havalarda plastik mağaza poşetleri ürünlerin en üst düzeyde korunmasını sağlamaktadır.

Market Poşeti

Market poşetleri, kasap poşeti, fırın poşeti, kasap poşeti, manav poşeti gibi baskılı poşet çeşitleri alanlarında da kullanılmaktadır. Market poşeti dünyada kullanımı ve üretimi en çok yapılan ambalaj türüdür. Tercih edilme sebeplerinden en önemlisi ince üretilebilen bir baskılı poşet türü olması ve kiloda adetinin çok çıkması sebebi ile ekonomik mağaza poşeti fiyatlarına sahip olması gelmektedir. Kullanım alanı da bir o kadar fazladır. Mesela ağır olamayan eczane ürünlerinin, ilaç kutularının taşınmasında kullanılan eczane poşeti market poşeti ham maddesi ile yani diğer adı ile hışır poşet ham maddesi ile üretilmektedir.

Hışır poşet üretiminde dikkat edilmesi gereken konuların başında dayanıklılık ve mukavemet gücü gelmektedir. Ağır ve pahalı ürünlerin taşınması sırasında yaşanacak bir yırtılma hem firma sahibini zarara sokarak müşteri kaybı yaşamasına sebep olacaktır. Bazen müşterilerinde mağduriyetine de sebep olabilir. Bu sebeple baskılı poşetlerin üretiminde doğru ham madde karışımını sağlamak gerekmektedir ve kaliteye mümkün olduğunca önem verilmelidir.

pasta poşetim

Pasta Poşeti

Pasta poşeti yani kulplu pastane poşetleri baklava ve tatlı satan iş yerlerinde yoğunluklu olarak kullanılmaktadır. Tatlı ve pasta kutularının boyutlarına göre alttan körük verilmektedir. Kutuların keskin kenar ve köşelerine karşı dayanıklı pasta poşeti üretebilmek için kaliteye ve baskılı poşetlerin kalınlığına dikkat etmek gerekmektedir. Pasta poşetlerinin zemini istenilen renkte imal edilebilmektedir. Yine aynı şekilde tek renk yada çift renk baskı yapılabilmektedir.

En uygun baskılı pasta poşetleri için toptan ham madde satın alma işlemi gerçekleştirmekteyiz. Türkiye’nin her bölgesine kulplu pasta poşeti imalatı yapmaktayız. Kulplu poşetler gıda sektörü dışında tekstil sektöründe de oldukça fazla tercih edilmektedir.

Kargo Poşeti

Kargo poşeti üretiminde kaliteye dikkat!

Kargo poşeti üretiminde kalite en önemli unsurdur. Doğru kalitede imalatı gerçekleştirilmeyen kargo poşetleri şehirler arasındaki yolculuklarında ürünlerin zarar görmesine sebep olmaktadır. Nasıl mı ? Şöyle ki bant kısmının kaliteli üretilmemesi, doğru malzemenin kullanılmaması sebebi ile ağız kısmından açılması ile malzemelerin poşetten düşmesine sebep olmaktadır. Aynı şekilde gereğinden fazla ince üretilen kargo poşetleri de ayakkabı kutusu gibi kutuların köşelerinin yırtıcı ve delici özelliğin sebebi ile yırtılmak tadır.

Kargo poşeti baskı işlemlerinde kapak kısmının yapıştığı yerde baskı olmaması gerekir. Görselin üzerini kapatacağından dolayı bunu göz önünde bulundurmak gerekir. İstenilen ebat ve zemin renginde üretim yapabilmekteyiz. Poşet baskı renginde kargo poşetinin üzerine kalem ile yazı yazılıp yazılmayacağını hesaba katmakta fayda var. Siyah zemin rengine sahip bir poşete yazı yazmakta zorlanılabilir. Bu sebeple daha açık renklerde poşet baskı tercih edilmektedir.

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz